Czwartek, Październik 19, 2017

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zeswpole Szkół Ogólnokształcących
w Sędziszowie, jako jedna z 9 szkół w województwie, zdobyła Certyfikat programu Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności.
Zadaniem szkół biorących udział w projekcie było przygotowanie inicjatywy dwujęzycznej w szkole. Mogły to być różnego rodzaju działania zaproponowane przez uczniów i nauczycieli. Ważne, aby we wszystkich zaproponowanych sytuacjach przyswajanie języka obcego odbywało się w naturalnym kontekście. Treści realizowane w ramach zajęć dotyczących przygotowania inicjatywy nie wynikały z opracowanych przez specjalistów programów nauczania języka obcego, lecz z aktualnego zapotrzebowania na konkretne słownictwo i konstrukcje językowe.
W naszej szkole w programie SID wzięły udział następujące nauczycielki: pani Anna Ciosek realizując zadania SID na historii oraz pani Monika Dudzińska - pracując na matematyce. Obie panie otrzymały wsparcie anglistki pani Małgorzaty Srogi.