środa, Luty 21, 2018

Tydzień Comeniusa

Miło mi poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, jako jedna z 78 instytucji w kraju ( a tylko ! trzy w województwie świętokrzyskim) bierze udział w europejskim programie Tydzień Comeniusa. Imprezy odbywały się w dniach 2 – 9 maja 2011 roku, a współpracowały w nich szkoły partnerskie z Europy oraz Narodowa Agencja Comeniusa i Narodowe Biuro e-Twinningu.

„Program Comenius oferuje młodym ludziom oraz kadrze nauczycielskiej różnorodny wachlarz możliwości sprzyjających rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Dzięki nim można poznać rówieśników i kolegów oraz koleżanki z całej europy.” (www.comeniusweek.eu)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sędziszowie po przedsięwzięciach i serii działań związanych z przybliżaniem uczniom Unii Europejskiej, postanowiła poprzez Tydzień Comeniusa pod nazwą „Przede wszystkim jesteśmy Polakami” podkreślać walory i osobowość naszego Narodu. Zaplanowane zadania to miedzy innymi akademia dla całej szkoły z okazji uczczenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pań: Bożeny Barchanowskiej, Ewy Mrozińskiej i Moniki Dudzińskiej. Odbyło się również kilka lekcji prowadzonych metodą warsztatową o wspólnym mianowniku „MY W EUROPIE”. Były to zajęcia: „Mieszkańcy polskich łąk i lasów”, „Barwy Europy” o Unii i Polsce w klasie Ia pod przewodnictwem pani Teresy Treli. W innych klasach były również quizy i zabawy, np.: „Numer 112”.

Szkoła  poprzez udział w Tygodniu Comeniusa szuka partnerów wśród mieszkańców całej Unii Europejskiej, ponieważ jest gotowa na prowadzenie programów o wymiarze międzynarodowym. Jednak przede wszystkim dzieci mogą pochwalić się swoim wykształceniem, talentami i pasjami, a nauczyciele inwencją twórczą, kwalifikacjami oraz umiejętnością coachingu.

Monika Dudzińska

"W dniach 2-9 maja 2011 r. zapraszamy szkoły do uczczenia partnerskiej współpracy szkół w Europie poprzez zadania organizowane w ramach tygodnia Comeniusa. W przedsięwzięciu wezmą także udział Narodowe Agencje Comeniusa oraz Narodowe Biura eTwinningu, koniecznie więc dołącz do obchodów!"
(źródło)

Jesteśmy na mapie Krajów Unii Europejskiej jako realizatorzy programu.

Przede wszystkim jesteśmy Polakami
Po szeregu  przedsięwzięciach związanych z przybliżaniem UE pora na podkreślanie walorów i osobowości naszego narodu:
  •  akademia z okazji 3 Maja (B.Barchanowska, E.Mrozińska, M.Dudzińska)
  • MY W EUROPIE – quizy i zabawy (B.Barchanowska, T.Trela, M.Dudzińska)