Czwartek, Październik 19, 2017

Obchody Dnia Ziemi były w tym roku w naszej szkole huczne i rozłożone w czasie.

Oto plan obchodów:

21 kwietnia - udział delegacji uczniów naszej szkoły w powiatowych obchodach Dnia Ziemi pod hasłem "Moja ziemia - mój świat" w Zespole Placówek Oświatowych w Słupi, gdzie będą zmagać się w konkursach: na przedstawienie teatralne o treści ekologicznej, na piosenkę ekologiczną przedstawiającą piękno naszej rzeki Mierzawy oraz w konkursie plastycznym.

Konkurs w Słupi Jędrzejowskiej

Z okazji Dnia Ziemi    uczniowie naszej szkoły   wzięli udział w konkursie przyrodniczym

pod hasłem ,, Przyszłość Ziemi w naszych rękach”, który odbył się   w Zespole Placówek Oświatowych w Słupi .Były trzy konkurencje: inscenizacja przyrodnicza, piosenka ekologiczna i konkurs plastyczny.

Przedstawienie pt. "Ekologiczny Zjazd Krasnoludków" przygotowali uczniowie z klasy

1 ,,b”   i zajęli II miejsce, a w nagrodę szkoła otrzymała krzew ozdobny.

Piosenkę ekologiczną pt. ,,Mierzawa” z własnym tekstem zaśpiewała   Marcelina Herej

z klasy 5,,b” i zajęła I miejsce . Nagrodą dla niej był ,, Atlas zwierząt ” i pendrive.

Wszystkie prace wysłane na konkurs plastyczny zostały wyróżnione dyplomami.

Wyróżnienie specjalne   i piękne farby otrzymała   Wioletta Sornat z kl. 4 ,,b”. Pozostałe prace przygotowali: Karol Trela kl. 2, Magdalena Popczyk kl.4 ,,a”, Agnieszka Mucha kl. 5 ,,b”, Aleksandra Wiekiera kl. 5 ,,b”.

Uczniów do konkursu przygotowały: mgr Mariola Zielińska-Baran nauczycielka przyrody

i mgr Marzena Tatarczuch nauczycielka nauczania zintegrowanego- wych. kl. 1 ,,b”.

21 kwietnia (800 -1230 )- dla klas IV-VI kilkakrotny pokaz filmu przedstawiającego cztery lekcje przyrody w lesie proponowane przez leśników. Prezentowany film to nagroda harcerzy z "Siedemnastki" za zwycięstwo w "Leśnym konkursie" organizowanym przez portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.(pokaz to część projektu "Ożywić pola - Rok zająca)

21 kwietnia (1230 - 1325 ) - warsztaty dla Klubowiczów "Jak segregować odpady" (część projektu "Człowiek jako część ekosystemu")

21 kwietnia (po lekcjach) - sadzenie przez członków koła ekologicznego drzew (15 wierzb) przy polnych drogach w okolicach lasu Sielskiego

22 kwietnia (800 - 1000 ) - zajęcia dla najmłodszych zorganizowane przez członków Koła Bibliotecznego i harcerzy z "Siedemnastki": czytanie opowiadania oraz rozmowa na temat segregacji odpadów, a na zakończenie warsztaty plastyczne (część projektów "Człowiek jako część ekosystemu" oraz "Poczytaj mi, przyjacielu")