Czwartek, Październik 19, 2017

Ułamki z tortem

Na prośbę uczniów z klas IV a i IV c zamieszczam relacje i zdjęcia z lekcji matematyki z 15 marca 2010r.

Temat: Sprawiedliwy podział - ułamki zwykłe.

Lekcja była inna niż zwykle, ponieważ na stoliku czekał na uczniów tort na tle soków i wody mineralnej również dla nich.
       Na początku z uczniami przypomnieliśmy sobie budowę ułamka oraz znaczenie każdej liczby, która jest w nim umieszczona. Następnie rozwiązaliśmy 9 zadań dotyczących ułamków.
Normalnie na lekcji, gdy opowiadaliśmy o ułamkach rysowaliśmy torty, czekolady, pizze, a tym razem mogliśmy wykonywać obliczenia na prawdziwym obiekcie. Każdy uczestnik zjadł kawałek tortu, popił sokiem lub wodą. Wszystko podzieliliśmy sprawiedliwie na równe części.
      Na zakończenie uczniowie wypełniali krótką ankietę,w której wyrażali swoją opinię na temat lekcji.

Cieszę się, że lekcja spotkała się z tak miłym odbiorem i z tego miejsca chcę podziękować moim uczniom za mądre i sympatyczne komentarze.

Klasa IV a

Klasa IV c