Archiwum
Dziś jest:
Piątek, Marzec 22, 2019

Gości Online: 1
 

Otwarta Twoja Kariera

Uczeń na drodze kariery

„Otwarte drzwi do kariery” – pod takim hasłem   17 lutego 2010. odbyło się seminarium w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Było to jednocześnie uroczyste podsumowanie projektu „Otwarta Twoja Kariera”, organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia w celu mobilizowania młodych ludzi do rozwoju zawodowego.

Projekt „Otwarta Twoja Kariera” miał za zadanie zachęcić młodzież do zapoznania się z wybranymi zawodami, rozpoznawania swoich predyspozycji zawodowych oraz planowania przyszłej kariery. Wzięło w nim udział 4500 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, a także uczniowie placówek integracyjnych. Przedsięwzięcie obejmowało również konkurs, w ramach którego uczestnicy mieli za zadanie jak najciekawiej przedstawić wybrany przez siebie zawód. Był on organizowany dla trzech kategorii wiekowych i dotyczył takich tematów jak: „Zawody w mojej rodzinie”– klasy od 1 do 3, „Kim chcę zostać w przyszłości?” – klasy od 4 do 6 oraz „Otwórz sobie drzwi do kariery” – gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.  Zgłoszone do niego prace charakteryzowały się dużą różnorodnością, obok form pisemnych czy plastycznych pojawiały się też bardziej nietypowe pomysły, m.in. gimnazjaliści z Bilczy zbudowali „Kapsułę czasu”, zawierającą opisy wymarzonych zawodów, którą następnie zakopali w fundamentach budowanej sali gimnastycznej, zaś licealiści z Liceum Nazaretanek wymyślili „Improbus”, czyli specjalny autobus do imprez. Sto najlepszych prac zostało  zaprezentowanych na wystawie, która towarzyszyła dzisiejszej uroczystości w sali lustrzanej WDK. Podczas seminarium wręczono także nagrody dla najaktywniejszych szkół oraz uhonorowano najbardziej oryginalne pomysły

 Miło nam poinformować, że nasza szkoła aż cztery razy została wyczytana do wręczania nagród i dyplomów, za: udział w projekcie klas I-III (jako jedna z niewielu  w województwie), za udział w projekcie klas IV- VI, dla koordynatora projektu pani dyrektor Teresy Szwaczki oraz i tu zdobyliśmy statuetkę kryształowego OTeKa dla szkoły za stuprocentowy udział uczniów  w projekcie. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zapracowali na te nagrody.