Czwartek, Październik 19, 2017

Rok szkolny 2016/2017

21 marca 2017 r. obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 1 w ZSO w Sędziszowie pod hasłem „Dzień Zdrowia”. Każda z klas 4-6 przygotowała stoisko zdrowej żywności. Do akcji włączyli się rodzice ze Szkolnej Rady Rodziców, którzy zrobili wiosenne kanapki. Każdy mógł się poczęstować wybranymi przez siebie przekąskami i napojami.
Z  kiermaszu  zdrowia skorzystali wszyscy uczniowie klas 0-6. Przygotowano również ćwiczenia fizyczne przy muzyce i konkurencje sportowe dla wszystkich klas oraz zadania umysłowe. Organizatorzy zadbali
o ciało i o ducha. Koordynatorem akcji była pani Mariola Zielińska-Baran, która przygotowała imprezę wspólnie z paniami: Sylwią Gardiew, Iwoną Kwiecień, Małgorzatą Srogą.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za przygotowanie bogato zastawionych stołów
z atrakcyjnym zdrowym jedzeniem.

Rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

21 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowia.

Cele tego przedsięwzięcia to:

kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia,

wzrost świadomości uczniów na temat właściwego odżywiania się i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka,

popularyzacja picia wody i soków,

zachęcenie do spożywania większej ilości warzyw i owoców.

Uczniowie klas O - VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, pt.,, Zdrowo się odżywiam, jem owoce i warzywa!”. Poznali korzyści dla zdrowia wynikające ze spożywania warzyw i owoców.

Wystrój sali stanowiły prace plastyczne uczniów ilustrujące ulubione przez dzieci warzywa i owoce.

Największą atrakcją była degustacja zdrowej żywności. Stoły zapełniły się kolorowymi kanapkami, sałatkami z owoców i warzyw, sokami i innymi  przekąskami, które mogą stanowić pełnowartościowe drugie śniadanie dla ucznia. Przygotowywanie tych smakołyków było okazją do radosnej współpracy dzieci i pochwalenia się swoimi umiejętnościami  kulinarnymi. Chętni uczniowie uczestniczyli w konkursach i  rozwiązywali zagadki o zdrowiu.

Dzień Zdrowia uświetniły występy artystyczne uczniów poświęcone tematyce zdrowotnej.

Wspólnie spędzony dzień był okazją do nauki, zabawy, refleksji, rozmów, które przybliżyły nam prawdę,  że zdrowie to największa wartość  w życiu człowieka.
            Nasza szkoła to miejsce, w którym uczymy, jak dbać o ten skarb.

Dzień Zdrowia odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, którzy zadbali o różnorodne atrakcje dla dzieci.

Dziękujemy Rodzicom za wspieranie działań prozdrowotnych szkoły i pomoc w przygotowaniu produktów na degustację zdrowej żywności.

Organizatorzy -   Koło Przyrodnicze, 17 DH "Siedemnastka" ZHP, Samorząd Szkolny

Dzień zdrowia