Czwartek, Październik 19, 2017

Dzień Bezpiecznego Internetu

Cała szkoła włącza się w akcje związane z Dniem Bezpiecznego Internetu.

Uczniowie klas I-VI brali udział w konkursie na najciekawsza gazetkę klasową promującą bezpieczeństwo w Sieci. Gazetki były wykonywane dowolną metodą. Jurorami byli pani dyrektor Anna Ciosek i nauczyciel zajęć komputerowych pan Marek Tutakiewicz. Oto wyniki konkursu:

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas szkolnego apelu.

Uczniowie klas IV-VI brali udział w cyklu interaktywnych warsztatów prowadzonych przez dzielnicowego z miejskiego posterunku policji.

Dyrekcja zaprosiła przedstawicieli Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa na warsztaty dla klas VI pn. "Zaplątani w Sieci".

Nauczyciele, według planu, przeprowadzają różnymi metodami lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Nauczyciele zajęć komputerowych i wychowawcy przeprowadzili następujące lekcje i zajęcia pozalekcyjne:

1. Dzień Bezpiecznego Internetu.

2. Zasady bezpiecznej pracy w Internecie.

3. Jak nie ulec cyberprzemocy?

4. STOP cyberprzemocy!

5. Złote zasady bezpieczeństwa w sieci.

Wychowawczy przeprowadzili spotkania z rodzicami na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Efektem działań są: podstrona szkolnej strony internetowej, ulotki, które wśród uczniów dystrybuowali uczniowie klasy VIa, artykuł w lokalnej prasie, gazetki szkolne oraz szereg warsztatów i spotkań.