Piątek, Grudzień 15, 2017

2016/2017
10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której zaprezentowali się uczniowie klas 4-6. Akademię przygotowali nauczyciele: Marek Tutakiewicz, Iwona Kwiecień, Ewa Mrozińska. Nad oprawą techniczną czuwał pan Tomasz Gardiew.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali żywiołową część artystyczną z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polske Niepodległości. Program akademii przypominał historię naszego narodu od rozbiorów po 11 listopada 1918 roku. Wiersze przeplatane były dużą ilością pieśni żołnierskich i patriotycznych. Nie zabratkło również układów tanecznych. W akademię zaangażowanych było 47 uczniów, począwszy od klasy II aż po VI. Nad całością czuwali nauczyciele: scenariusz: p. Bożena Barchanowska, oprawa muzyczna: p. Ewa Mrożińska, polonez: p. Danuta Kot, układ taneczny: p. Małgorzata Kaszuba - Mucha, prezentacja multimedialna: p. Monika Dudzińska, nagłośnienie: p. Tomasz Gardiew.

Program artystyczny uczniów SP1 był częścią rocznicowych gminnych obchodów. Lokalna społeczność mogła podziwiać naszych artystów 11 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie. Cieszymy się, że widzowie śpiewali z uczniami pieśni ułańskie. Na relację z obchodów w SCK zapraszamy TU.

Akademia z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę w obiektywie