środa, Luty 21, 2018

Wiesława Pasek

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy

17 listopada 2017 r. uczniowie klas VI b i V b udali się na jednodniową wycieczkę autokarem do Warszawy pod opieką nauczycieli: Doroty Pasek, Krystiana Rokickiego, Michała Jawora i Dariusza Juszczyka.

Wyjechaliśmy o 4.30 spod budynku szkoły. Przed wyruszeniem w trasę został sprawdzony przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Sędziszowie stan techniczny autokaru. W trasie uczniom dopisywał dobry humor, wszyscy żartowali lub opowiadali śmieszne historie. Około 9.00 dojechaliśmy na miejsce.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Lotniska im. Fryderyka Chopina. Pracownik Okęcia, pan Piotr Kurek, oprowadzał uczestników po płycie lotniska. Uczniowie wraz z opiekunami przeszli przez odprawę celną, paszportową i mieli okazję poznać pracę służby celnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt tej jednostki oraz służba psów zajmujących się wykrywaniem materiałów wybuchowych i narkotyków.

Następnie udaliśmy się na obiad do baru, gdzie serwowano domowe posiłki.

Rzeczywiście był to typowo polski obiad: rosół, kotlet, ziemniaki opiekane i surówka oraz kompot. Pokrzepieni ciepłym posiłkiem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik.

To miejsce było okazją do obserwacji, doświadczeń i poszukiwań  edukacyjnych z wielu dziedzin nauki. Między innymi poznaliśmy wystawy: „Płyń lub giń“, „Nowy świat w ruchu“, „Człowiek i środowisko“,"Korzenie cywilizacji“,"Strefa światła“, „Teatr wysokich napięć“ i inne. W trakcie zwiedzania można było zregenerować siły w Kąciku wypoczynkowym, posilając się pysznym sokiem i smacznym ciastem.

Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w Mac Donaldzie. Uczniowie mogli zamówić ulubiony zestaw i porozmawiać w grupie przyjaciół. Niektórzy korzystali z kącika zabaw znajdującego się w tym miejscu, aby ciekawie spędzić czas.

Do Sędziszowa przyjechaliśmy około 22.30., gdzie czekali na swoje pociechy stęsknieni rodzice.